به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، كاربران با بررسي فهرست زير مي‌توانند دريابند قرار است چه ويژگي‌هايي به بخشي از تجربه جي‌ميل آن‌ها تبديل شود.

*ويژگيهاي افزوده شده؛

جست‌وجوي كامل شونده خودكار: هنگامي كه كاربر شروع به وارد كردن حروف در كادر جست‌وجوي گوگل كند، همانند زماني كه در Google.com جست‌وجو مي‌كند، پيشنهادهايي را از جمله نام تماس، برچسب‌ها و اپراتورهاي جست‌وجوي پيشرفته مانند “از” و “به” را مشاهده خواهد كرد.

برو به برچسب: در صورتي كه كاربران به‌دنبال جست‌وجو براي يك برچسب ويژه باشند، تنها با وارد كردن gl اپراتور جست‌وجوي برچسب در كادر جست‌وجوي جي‌ميل ظاهر مي‌شود و با وارد كردن چند حرف اول برچسب نام آن به صورت برجسته در زيركادر ظاهر مي‌شود و كاربران با كليك كردن مي‌توانند وارد شوند و به پيام‌هاي قرار گرفته در برچسب مذكور دسترسي داشته باشند.

براي استفاده از اين ويژگي بايد ميانبر كي‌بورد فعال باشد و نشانگر موس به هنگام وارد كردن حروف gl در كادر جست‌وجو نباشد. در حالي كه اين ويژگي جديد براي كاربران وابسته به ميانبر كي‌بورد مفيد است اما به سرعت انتخاب برچسب از ستون سمت چپ با استفاده از موس است.

ضميمه فراموش‌شده ياب: اين ويژگي با تحليل پيام اي‌ميل براي واژه‌هايي مانند ضميمه شده و شامل شده هنگامي كه كاربر فراموش مي‌كند يك ضميمه را اضافه كند به وي يادآوري مي‌كند.

پيش نمايش يوتيوب: اگر كسي يك لينك يوتيوب را از طريق ايميل ارسال كند، كاربر مي‌تواند ويديو را در داخل جي‌ميل مشاهده كند.

رنگ‌هاي برچسب سفارشي: براي سازماندهي راحت‌تر برچسب‌ها مي‌توان از بيش از چهار هزار تركيب رنگي استفاده كرد كه براي متفاوت كردن برچسب‌ها از يكديگر هستند. اين كار را مي‌توان با كليك برروي افزودن رنگ‌هاي سفارشي از رابط كاربري برچسب معمولي انجام داد.

پاسخ دهنده در تعطيلات: كاربران مي‌توانند براي پاسخ دادن خودكار به پيام‌ها، تاريخ شروع و پايان روزهاي تعطيلات را مشخص كنند. براي فعال كردن اين ويژگي بايد برروي تنظيمات در سمت راست و بالاي اينباكس كليك و سپس برروي تب “جنرال” كليك كنند.

*ويژگيهاي حذف شده؛

مازل: اين ويژگي پيام‌هاي وضعيت چت جي‌ميل دوستان را پنهان مي‌كند تا وضعيت واقعي صفحه را حفظ كند. البته گويا برخي از كاربران از تصميم گوگل براي حذف مازل خوشنود نبوده و دادخواست آنلايني را براي برگرداندن آن و حتي ايجاد جي‌ميل مازل آغاز كرده‌اند.

فونت اندازه ثابت: گزينه‌اي است كه در فهرست پاسخ به پيام وجود دارد و به كاربران امكان مي‌دهد پيام‌ها را در فونت اندازه ثابت مشاهده كنند.

معتاد ايميل: ويژگي كه جي‌ميل را به مدت 15 دقيقه مي‌بندد تا كاربران به كارهاي ديگرش برسد و همانطور كه نام آن نشان مي‌دهد ويژگي فوق‌العاده‌اي براي كاربران جي‌ميل بدون نظم است. كاربران فايرفاكس مي‌توانند PageAddict را به‌عنوان يك گزينه ديگر امتحان كنند.

مكان در امضا: حذف اين ويژگي با توجه به افزايش محبوبيت سرويس‌هاي مبتني بر مكان تعجب‌آور است اما جي‌ميل ويژگي را حذف كرده كه مكان كاربر را به‌عنوان بخشي از امضاء نشان مي‌دهد.

امضاي تصادفي: ويژگي كه به كاربران امكان مي‌داد يك نقل قول معروف را در پايان امضاي اي‌ميل قرار دهند.

(منبع : ایسنا)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *