مایکروسافت با پیشنهاد سه طرح جدید قصد دارد که مشتریانش را به استفاده از سیستم‌های ERP (برنامه‌ریزی منابع سازمانی) و CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) تشویق کند تا این شرکت‌ها بتواند وضعیت خود را در این شرایط نابسامان اقتصادی را سامان دهند.


در اولین مدل از روش “پرداخت منعطف تجاری” استفاده می‌شود، چنان که به کاربران جدید CRM وERP میکروسافت در آمریکا امکان داده می‌شود تا سیستم‌ها را خریداری کنند، اما هزینه آن را طی سه سال بپردازند. این شرکت همچنین، در حال کاهش دادن هزینه‌های نگهداری و حفظ شبکه است.
در دومین مدل، سعی می‌شود که با عرضه سیستم‌های ERP جدید مایکروسافت، شرکت‌ها را از برنامه‌های کاربردی تجاری گران‌قیمت و قدیمی خلاص کرد. در واقع، شرکای انتخابی مایکروسافت می‌توانند سیستم Dynamics ERP را با ۵۰درصد تخفیف در هنگام مجوزدهی عرضه کنند. به دنبال آن، ۲۵درصد از این مبلغ (حداکثر تا سقف ۲۵هزار دلار) استراداد می‌شود؛ البته عرضه سیستم‌ها فقط محدود به مشتریانی می‌شود که از سیستم های Sage Mas 90، Sage Mas 200 یا JD Edwards به استفاده از سیستم مایکروسافت روی آورده‌اند.
در آخر نیز میکروسافت اعلام کرده است که قصد دارد شرایط را برای شرکا و مشتریان ERP خود به منظور توسعه روش‌هایی از جمله CRM تسهیل کنند. بنابراین، این شرکت امکان عرضه محصولات Dynamic CRM را از طریق مجوزدهی سریع تجاری فراهم می‌کند.


به گزارش گروه علمی تحلیلی طیف، اسکات رولینز، مدیرعامل و مدیر فناوری شرکت بین‌المللی Flow که قبلاً روش دوم را انتخاب کرده است، در این زمینه می‌گوید: “به نظر ما سیستم Dynamics AX میکروسافت ابزاری است که نوع و زمینه بازی را در مقایسه با سیستم JD Edwards شرکت Oracle تغییر داده است. همچنین، بررسی‌های ما نشان می‌دهد که با استفاده از سیستم میکروسافت ـ در مقایسه با سیستم شرکت Oracle ـ بیش از ۵میلیون دلار در هزینه‌های مالکیت و نگهداری شبکه صرفه‌جویی شده است.

لازم به ذکر است هدف از مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ایجاد و حفظ ارتباطی بلندمدت با مشتریان به طوری که هر دو طرف از آن سود ببرند، است. این روش سازمانها را قادر می سازد روابطشان را بطور موثری با مشتریانشان مدیریت کنند. بدون شک این روش می‌تواند، به شرکت‌های ایرانی نیز برای تولید کم هزینه‌تر و با کیفیت‌تر محصولات کمک کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *